Že se to má dobře používat bylo jasné už předtím než bylo UX cool. Takže ano. Zajistit dobrý uživatelský zážitek je neodmyslitelná součást mé práce. Chcete wireframe? Může být. Zvlášť velký smysl vidím tam, kde případné změny ovlivňují business logiku nebo jsou prostě jen nákladné. Mé prototypy zůstávají černobílé.

A k tomu mě napadá…

  • Jak jsem ZRYCHLIL 5 webů JEDNÍM řádkem

    Jak jsem ZRYCHLIL 5 webů JEDNÍM řádkem

    TLDR; A bylo to těchto 5 webů: Proč to fungovalo? Všechny weby mají pěkné velké bohaté menu, které je však vidět až po rozkliknutí. Jenže když návštěvník přijde nakoupit z Heuréky / Facebooku / či jiné reklamy, nejde si prohlížet web a krásné menu. Chce prostě koupit ten produkt, na který kliknul. Než se mu…

    Přečíst celé…


  • Kudy kráčí uživatelé?

    Kudy kráčí uživatelé?

    Abych mohl vylepšovat uživatelské rozhraní, potřebuji vědět, jak uživatelé aplikaci používají. Jaké jsou jejich nejčastější úkony? Jak to zjistit? a) zeptat se jich – nebo jim naslouchat, když se ozvoub) sledovat analytics/access logc) sám být uživatelem – zažít si to Nejlépe kombinovat všechny tyto tři cesty. Dneska jsem zkusil vzít access log. To je velmi…

    Přečíst celé…